פרקט עץ – למה זה כדאי?

View of modern open plan and light living room with comfortable beige couch and dining table

מה זה פרקט?
פרקט הוא למעשה השם של ריצוף הנעשה על ידי הדבקת בלוקים עשויים עץ או בלוקים עשויים חומר דמוי עץ. שיטת הריצוף בפרקט היא שיטה שצוברת תאוצה והופכת בשנים האחרונות לפופולארית, אופנתית ובעלת שכיחות גבוהה בבתים רבים. למעשה, לאחר ריצוף של פרקט, הרצפה של החדר תראה כרצפת עץ עם כל המשתמע מכך.

פרקט עץ למול ריצוף רגיל :
הריצוף הרגיל המוכר לכולנו עומד בתחרות בשנים האחרונות אל מול הפרקט. הסיבות להעדפת הפרקט על פני ריצוף סטנדרטי הן רבות ומשתנות בין שיקולים של מראה לבין שיקולים של נוחות וקלות. אחת הסיבות שבגינה נעשה שימוש כה רב בריצוף של פרקט עץ היא כמובן המראה שנוצר מריצוף שכזה. פרקט עץ מספק אווירה כפרית. הפרקט מעניק תחושות של חום וביתיות וכן יוצר מראה מזמין לבית. לא פעם נבחר הפרקט דווקא בשל התחושות האלה שהוא מעורר.

יתרונות נוספים של ריצוף מסוג של פרקט עץ :
פרקט עץ מהווה סוג של ריצוף בעל עמידות גבוהה ביותר. המראה של ריצוף בעזרת פרקט עץ עשוי להראות חדיש כל הזמן משום שניתן לערוך לרצפה ליטוש ולהחזיר לה מראה של חדש. כמו כן פרקט עץ מתאים ביותר לבית עם ילדים (כמובן שלא רק) משום שהוא יוצר בידוד מחום וקור. כך, הרצפה עשויה להיות חמה תמיד וזהו כמובן יתרון משמעותי בחורף. פרקט העץ נחשב ליוקרתי ביותר והוא מוביל בעולם האופנה.

פרקט עץ וסוגי פרקטים נוספים :
פרקט העץ אינו הפרקט היחיד. ישנם גם פרקטים מסוג אחר כמו למשל פרקט למינציה. הלמינציה היא רק חיקוי של עץ אמיתי וכך הפרקט נראה כמו עץ כשלמעשה הוא עשוי מחומר אחר. בין פרקט העץ ללמינציה קיימת תחרות רבה. הלמינציה הוא פרקט זול יותר אך מבחינת איכות ויוקרה, כמובן שפרקט העץ מוביל.

לסיכום :
אם מתחשק לכם לשנות לאווירה חמה יותר של הבית כדאי לשקול ריצוף של פרקט עץ. זכרו שפרקט עץ עשוי להיות יקר מאד אך בשל האיכות והעמידות שלו, פעמים רבות המחיר משתלם ביותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest