חשיבות פרקט בעיצוב הבית

פרקט למינציה בסלון

חלל הבית שלנו הוא אחד המקומות שנרגיש בו תמיד חופשיים, הוא מותאם לסגנון העיצוב האהוב עלינו ומשרה עלינו אוירה ביתית חמה ועוטפת. על מנת שנרגיש את הנוחות והפינוק האולטימטיבי בחלל שלנו, יש לשים דגש על עיצוב החלל ולוודא שהוא בטיחותי, יעיל, מודרני ומותאם לנו אישית. בחירה של פרקט הינה חלק ניכר מעיצוב הבית שלנו. בכוחו של הפרקט להעניק לבית שלנו מראה עיצובי ומזמין ועם זאת להשרות חמימות ותחושה נעימה. יש היום בשוק הפרקטים מגוון רחב של סוגי פרקט בגוונים וטקסטורות שונות, כשכל אחד מהם יכול להשפיע בצורה שונה על המראה החלל ועל סגנונו העיצובי.

איזה פן עיצובי מוסיף פרקט בחלל הבית?

פרקט מהווה פן עיצובי משמעותי בכל הצביון של חלל הבית שלכם, לא משנה מה תהייה הבחירה של סגנון העיצוב, בים אם כפרי או מודרני, הוא ישר מעניק חום ואינטימיות עם שילוב של איכות ויוקרה.  בהמשך לקו עיצובי זה יבחר הריהוט ועימו פריטים נוספים בעלי אלמנטים עיצוביים המתקשרים אחד לשני. למעשה, הריהוט והפריטים שיונחו בחלל בו ישהה הפרקט, יאפשרו ליצור תמונה הרמונית ומשלימה שתשדרג את העיצוב והאווירה הכללית בבית.

סוגי הפרקט השונים ואלמנטים עיצוביים נוספים

כשנרצה לבחור בפרקט לבית שלנו יעמדו לרשותנו שלושה סוגי פרקט: הראשון הינו פרקט עץ טבעי רב שכבתי. מדובר בפרקט שכולו עשוי מעץ טבעי לחלוטין אשר ישרה בבית אוירה כפרית במיוחד אליה נוכל לשלב אלמנטים כפריים, אם למשל נניח פרקט זה בחלל המטבח נוכל לשלב גם אי אשר משטח העבודה יהיה עשוי גם הוא מעץ. כמו כן נוכל להמשיך את קו העיצוב עם מגוון אלמנטים כגון:  מחבתות וסירים התלויים מעל האי, מגבות מטבח צבעוניות, כלי אוכל צבעוניים וארונות מטבח כפריים בגווני לבן שמנת רכים המחמיאים למראהו הטבעי של העץ. כמו כן יש היום מגוון של סוגי עץ מהם מייצרים פרקטים כמו: עץ אלון, מייפל, דובדבן וכדומה. לפרקט מהסוג הזה יש מספר שכבות, ל(פחות שלוש שכבות) ומחירו יקבע בהתאם לכמות השכבות שלו שהופכות אותו לאיכותי, עמיד ומבודד.

הסוג השני, הינו גם פרקט שעשוי מעץ טבעי, אך במקרה הזה מדובר בפרקט שהוא לא רב שכבות אלא פרקט מעץ מלא. כלומר פרקט שכולו גוש אחד גדול של עץ טבעי, פרקט שהוחלק ושויף. מלבד המראה המרשים שלו, היתרון הבולט של פרקט זה שמדי כמה שנים ניתן לשייף אותו ולהסיר ממנו שכבות ישנות, וכך למעשה לחשוף שכבה חדשה ומרהיבה לא פחות.

פרקט למינציה

הפרקט השלישי שנחשב לנפוץ יחסית ועכשווי הוא – פרקט למינציה. מדובר בפרקט שעשוי מחומר גלם מלאכותי שנדחס יחד עם שביבים של עץ ליחידת ריצוף אחידה. בשיטה של למינציה נשיג מאידך חלל שהוא מעוצב בזכות הגוון היפה והמרשים של העץ ומחד נהנה גם מיתרונות אחרים כמו תחזוקה קלה יחסית וגם מעלות זולה באופן משמעותי ביחס לשאר הפרקטים וגם לשאר יתר המשטחים הקיימים. לכן, לא משנה באיזה פרקט תבחרו הטבעי או המלאכותי, כל בחירה שלכם תעניק לחלל ביטחון רב, נעימות, אינטימיות ולא מעט התאמה למגוון האלמנטים העיצוביים, שרק ישודרגו ויהפכו את השהות שלכם בבית להרבה יותר נעימה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest