איך שומרים על המטבח עם טפטים עמידים למים?

Vintage Modern  interior of living room, green sofa with wall lamp on  parguet flooring and dark gray wall  ,3d rendering

המטבח, לב הבית, הוא גם אחד החדרים המתלכלכים בקלות רבה. פעולת הבישול עשויה לגרום לנתזי הרוטב ללכלך את הקירות, שאריות האוכל פוגעות בארונות ובשיש ואם לא מקדישים לניקיון החדר זמן מה מדי יום הוא יישאר לא נקי. למרבה המזל, כיום יש דרך לשמור על ניקיון המטבח באמצעות טפטים עמידים למים המשולבים בעיצוב קיר קונספט, חזית הארון ואפילו חלק מהמדפים הנוטים צבור לכלוך. המדריך המלא לשמירה על המטבח לפניכם.

עיצוב קיר קונספט

בשנות השמונים טפטים עיטרו את כל קירות המטבח. עיצובים וטקסטורות עדינים במיוחד המשלבים גוונים שונים הפכו את המטבח ליצירה שאין שניה לה. כיום, כאשר מרבית המטבחים צבועים בגוונים סולידיים, הטפט מקבל תפקיד אחר. אנו רואים מגמה של קיר קונספט הכולל טקסטורה המשתלבת בעיצוב המטבח. טקסטורה זו משלימה את המראה הכפרי או מוסיפה קווים עדינים לעיצוב יוקרתי ומהוקצע. כמובן, היתרון של הטפט הוא גם בפונקציונליות שלו. טפטים עמידים במים יכולים להגן על הקיר הצמוד לשולחן האוכל ולאפשר גם לקטנטנים לאכול ליד הקיר מבלי שתצטרכו לדאוג להיווצרותם של כתמים. את הטפט ניתן לשטוף ולחדש והוא תמיד יראה במיטבו.

מחדשים את חזית ארונות המטבח

דרך נוספת להשתמש בטפטים אלה היא באמצעות חידוש ארונות מטבח ישנים. אם גם בבית שלכם המטבח ידע ימים טובים יותר והארונות מתחילים להראות דהוהים, טפטים לארונות מטבח יפתרו את הבעיה במהירות. כל שעליכם לעשות הוא לגזור חתיכות טפט בגודל חזית הארון. לא חייבים לעשות זאת לכל הדלתות וניתן לבחור רק דלתות במצב גרוע.

דרך נוספת לשינוי חזית המטבח היא שילוב של צביעה וטקסטורה באמצעות טפט. צבעו את הארון בצבע סולידי כמו: לבן, חום או שחור והוסיפו מלבן של טפט במרכזו, כאשר דלת הארון הצבועה משמשת כמסגרת ליצירה. תופתעו לגלות איך בתוך שעות אחדות המטבח עובר מתיחת פנים ונראה נפלא.

שומרים על המדפים

טפטים עמידים במים מאפשרים לכם גם להגן על המדפים בתוך ארונות המטבח והמזווה. מדפים אלה רגישים במיוחד לאבק, שאריות מזון או מוצרים שנותרו בהם זמן רב והחלו לדלוף. הרבה יותר קל לנקות טפטים המוצמדים למדפי הארון מאשר לנקות את המדפים עשויי העץ.

כאשר אתם מצמידים את הטפטים מומלץ לגזור את הטפט בגודל של המדף עצמו ולהוסיף גם סנטימטר או שניים לחזית המדף. כך, תוכלו לקפל את הטפט ולהצמידו לתחתית המדף. הטקסטורה או הצבע של הטפט יבלטו כאשר תפתחו את הארון ויוסיפו למדפים את הלוק המחודש.

לסיכום, באמצעות טפטים אתם יכולים לחדש מטבח מיושן או לרענן עיצוב של מטבח חדש יחסית. הטפטים העמידים למים יאפשרו לכם לשמור על הקירות, חזיתות הארונות ופנים הארון ויקלו על מלאכת ניקיון המטבח שנה אחר שנה. רוצים לשנות את העיצוב? בעוד מספר שנים תוכלו להחליף את הטפטים וליצור מראה רענן ומחודש עם טפטים, טקסטורה שונה וצבעים אחרים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest