בואו נהיה פרקטיים

פרקט עץ
החלטתם להתקין פרקט עץ בביתכם? החלטה נבונה! לפרקט יתרונות רבים: עיצוב, נוחות, בטיחות ועוד. אבל איך בוחרים פרקט עץ? ההיצע היום הוא גדול מאד ומבלבל, ואם אתם כבר משקיעים ומתקינים פרקט עץ כדאי שיהיה מאיכות גבוהה ובגימור מושלם, כדי שתיהנו ממנו עד הסוף.
למה בכלל פרקט עץ?
היתרונות של פרקט עץ נוגעים לתחומים רבים. נוחות למשל, הליכה על פרקט עץ היא נוחה ורכה יותר. רצפת פרקט עץ לא מתקררת כמו מרצפות רגילות ובחורף זהו יתרון עצום. מבחינה בטיחותית, רצפת פרקט עץ פחות מחליקה מרצפה רגילה ונפילה עליה היא רכה יותר, כך למשל תינוקות וילדים קטנים אשר מטבעם נופלים הרבה, יוכלו לחסוך חבורות ופציעות רבות כתוצאה מנפילות בבית. מבחינת עיצוב, פרקט עץ משווה לחדר המרוצף בו מראה רגוע וטבעי, לא סתם הוא נבחר לרוב לריצוף חדרי טיפולים בספא, או בקליניקות לטיפולי גוף-נפש.
אי אפשר לפספס
כאשר נכנסים לחדר או לבית, אם אין ברצפה משהו שהוא מאד יוצא דופן, יש להניח שלא נקדיש לה תשומת לב מיוחדת, אלא אם כן יסבו את תשומת לבנו לכך באופן מיוחד. לעומת זאת, כאשר נכנסים לחדר או לבית המרוצפים בפרקט עץ, כבר מרגע הכניסה אי אפשר לפספס זאת. הפרקט מוסיף לחדר צבע ואופי, מה שהופך אותו כמעט לפריט עיצובי בפני עצמו.
פרקט עץ מלא
כשבוחרים פרקט עץ, חשוב לבחור פרקט העשוי מעץ מלא. כיום מיוצרים פרקט עץ מסוגים שונים של עצים. הנפוץ ביותר הוא פרקט מעץ אלון. לא סתם נבחר דווקא עץ האלון להכנת הפרקטים, פרקטים מעץ אלון הם חזקים ועמידים יותר ופחות ניזוקים לאורך השנים.
בהיר או כהה
אחרי שבחרתם את איכות העץ ממנו יכינו עבורכם פרקט עץ, הגיע הזמן להחליט על גוון העץ. קיימים סוגי פרקט עץ בגוונים שונים בהירים וכהים. כדי להתאים בצורה המיטבית את הגוון, חישבו קודם כל היכן הולך להיות מותקן פרקט העץ? האם החדר הוא גדול או קטן, מה צבע הקירות והחפצים שבחדר, איזו אוירה אתם מעוניינים ליצור? פרקט עץ בהיר למשל, ייתן תחושה של חדר יותר מואר, לעומתו פרקט עץ בגוון כהה עשוי להעניק מראה יותר יוקרתי.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest