פרקט עץ- נושא עליו לא כדאי להתלוצץ

photo-1528791957438-6e6c6c983475

פרקט עץ הינו פתרון עיצובי רווח בשנים האחרונות, אותו ניתן למצוא בחנויות חיפוי ודקים רבות. המגוון הרחב הן מבחינת סוג החומר והעובי שלו יכול לסייע רבות ללקוחות מפן האיכות והמחיר כאחד.

המאמר הבא יעסוק בדרכים בהן ניתן לרכוש פרקט עץ אופטימאלי מבחינת המחיר והאיכות כאחד:

למידה ראשונית
עוד לפני רכישת פרקט העץ, חשוב מאוד לבצע תהליך למידה וחקירה קצרה בנושא. פרקט עץ, זהו מוצר איכותי אך רגיש ואין מטפלים בו באופן דומה בו מטפלים ברצפות רגילות. פרקט עץ, דורש תחזוקה וטיפול נכון, מאחר וגם הפרקט האיכותי והיקר ביותר, עשוי להיפגם ולהינזק על ידי טיפול לא נכון או לא זהיר. על כן, חשוב מאוד לדעת כיצד, כמה ובאמצעות אילו חומרים, ניתן לשטוף ולשמור על ניקיון ואורך חייו של הפרקט.

סוגי הפרקט
רבים חושבים, כי פרקט עץ הוא פשוט רצפת עץ מסוג אחד. אולם, קיימים שלושה סוגים של פרקטים: פרקט עץ מלא, פרקט עץ תלת שכבתי ופרקט למינציה. שלושת הפרקטים הללו, עשויים להתאים לכל בית, וההבדלים ביניהם, באים לידי ביטוי במחירים, באיכות החומר וכפועל יוצא מזה, גם באורך חיי המוצר. אולם, למרות שפרקט הלמינציה לדוגמא הוא פרקט זול וכתוצאה מכך גם פחות איכותי ובעל מראה עשיר פחות, עשוי להישמר היטב ברגע שמתחזקים ומטפלים בו היטב.

סקר שוק
לאחר שביצעתם תהליך למידה קצר, ואתם יודעים קצת יותר על דרכי הטיפול והתחזוקה של הפרקט, ומודעים לגבי סוגי הפרקטים השונים, יתרונותיהם וחסרונותיהם. בצעו השוואת מחירים בין החנויות השונות. קיימות מגוון חנויות המייצרות ו/או משווקות פרקט עץ וחיפויי רצפה, בצעו בדיקה שלהם באינטרנט ושאלו על מחירים. הצעות המחיר, יינתנו לכם לפי מחיר למטר. על כן, בצעו מדידה של חדר ממוצע בבית, על מנת שתוכלו לקבל מושג בנוגע למחיר הכולל ולאפשרויות הכלכליות שלכם.

הגדרת התקציב
בבואכם לרכוש פרקט עץ, הגדירו מראש את התקציב העומד לרשותכם ושיש ברשותכם להוציא בעדו. חשוב מאוד להגדיר את התקציב מראש, בכדי לדעת, האם אתם יכולים להרשות לעצמכם להתחיל את התהליך מבחינת כלכלית, או על מנת לקבל מושג איזה סכום חסר לכם על מנת להתחיל אותו. כך תוכלו לבצע רכישה חכמה, מבלי להיקלע להוצאות גדולות מידי.

טיפ: עשו לעצמכם חיסכון פרקט עץ והקציבו סכום חודשי, אותו אתם שמים בצד, לצורך הרכישה המיוחלת.

עלות? לא במחיר האיכות!
שלא בדומה לתחומים רבים אחרים, בתחום זה, שם המותג חשוב מאוד ואפילו קריטי. השתדלו לבחור חברה או משווק, אשר עומד מאחורי המוצר שלו ויכול לספק לכם אחריות למשך תקופה ארוכה, ביטוח תיקונים או החלפה בעת הצורך, במקרה של פגם במוצר. בדקו היטב מה כוללת האחריות ומהי התקופה שלה. זהו פרמטר חשוב מאוד בעת בחירת פרקט עץ, לא פחות ואף יותר חשוב, מפרמטר המחיר. אף אחד לא רוצה בית, עם נפח גדול במרכז הפרקט באמצע הסלון.

לסיכום
חשוב מאוד ללמוד מעט בנושא פרקט העץ לפני הרכישה בכדי שאיש המכירות שלעיתים אינו איש מקצוע לא יוכל "למרוח אתכם" במושגים יפים וגבוהים, בצעו השוואת מחירים והגדרת תקציב ובדקו את האיכות- הנוסחה האולטימטיבית לבחירת פרקט עץ.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest