פרקט למינציה – דברים שלא ידעת

Young natural man sit on a wooden floor thinking and looking up, confused about an idea, would be trying to find a solution

חולמים על פרקט עץ אבל המחירים הם מעבר ליכולתכם הכלכלית? פרקט למינציה עשוי להיות הפתרון האידיאלי עבורכם. פרקט למינציה הוא בעל מראה של פרקט עץ אמיתי, כשלמעשה הוא עשוי מחומרים סינטטיים. קיימים היום בשוק סוגים רבים של פרקט למינציה בצבעים, עיצובים וטקסטורות שונות. כל מה שנשאר לכם זה רק לבחור.

מראה טבעי באופן מלאכותי
ריצוף פרקט משווה לחדר המרוצף בו מראה חמים ונעים. הבעיה היא שכאשר מדובר בפרקט עץ מלא המחירים הם גבוהים מאד ולא מתאימים לכל כיס. אך זוהי אינה סיבה לוותר על החלום, תוכלו להכניס לביתכם את המראה הטבעי של העץ תוך שימוש בחומרים מלאכותיים. פרקט למינציה נבנה משכבות של חומרים שונים, על פי רוב השכבה העליונה ביותר תהיה מבריקה, זאת על מנת לשוות לחדר מראה נקי ומזמין.

איזה חדר לרצף?
ניתן לחפות בפרקט למינציה כמעט כל משטח. בדרך כלל פרקט נבחר לריצוף חדרים קטנים יותר כגון חדרי שינה, חדרי ילדים, קליניקות טיפולים וכל חדר אחר שמעוניינים ליצור בו את התחושה של החמימות והחיבור לטבע. ניתן לרצף באמצעות פרקט למינציה גם משטחים כמו סלון אך זה פחות מומלץ, היות ופרקט למינציה פחות עמיד לנזקי הסביבה מאשר פרקט עץ אמיתי (מה לעשות, לא סתם הוא יקר יותר). כמו כן פרקט בכלל ופרקט למינציה בפרט, לא מתאימים בחדרים בהם יש לרצפה מגע רב ותדיר עם מים ורטיבות, כגון: חדרי שירותים ואמבטיה ומטבחים.

לאן פונים?
אחרי שהחלטתם איזה חדר ברצונכם לרצף על ידי פרקט למינציה, מומלץ ללכת ולהתרשם במפעלים שונים הקיימים בשוק, מהעיצובים השונים: הצבעים, הטקסטורות, הגימורים. כמו כן, מומלץ להתעניין בנוגע לאיכות החומר ממנו עשוי הפרקט. אמנם זהו לא פרקט עץ, אך אין זה אומר שצריך לוותר על איכות. מפעלים שונים משתמשים בחומרים שונים לייצור פרקט למינציה. בקשו שיסבירו לכם על הרכב הפרקט ועמידותו בפני נזקים. גם בתחום המחיר ניתן למצוא הצעות שונות. הגיעו למפעל עם מידותיו המדויקות של החדר אותו אתם מעוניינים לרצף בפרקט למינציה ובקשו הצעת מחיר, בהתייחס לסוג הפרקט הספציפי שבחרתם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest